Następna wiadomość
1 Czerwca z SF!!! Dzień Rodziny w...

Szkoła Futbolu i Prywatne Przedszkole "Kajtuś" wygrywają z pogodą... DZIEŃ STAROPOLSKI

Data dodania: 2013-06-05


Czy pogoda" w kratkę" może zepsuć świetną zabawę? Okazuje się, że nie wszystkim. Prywatne Przedszkole "Kajtuś" wraz ze Szkołą Futbolu postanowili urządzić wspólnie Staropolski Piknik- Dzień Rodziny na gnieźnieńskim Poligonie. Dla około setki dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji.

Gości przywitały "Kajtusiowe" dzieci wspólnym zaśpiewaniem piosenki dla Mamy i Taty, kolejnym punktem programu był występ grupy "Swarożyc" z Poznania, którzy przypomnieli dorosłym a przybliżyli dzieciom legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Po przedstawieniu każdy z uczestników miał możliwość przymierzenia średniowiecznych strojów, czy zapoznanie się  z przedmiotami codziennego użytku naszych przodków. Pieczenie kiełbas przy ognisku, ciepły żurek, czy przepyszne słodkie niespodzianki uświetniały pobyt gościom. Nie zabrakło także wielu ciekawych konkurencji sportowych: przeciągania liny, rzutów ringo, biegu w workach.. Nie mogło obyć się także bez typowo piłkarskich konkurencji. Młodzi adepci Szkoły Futbolu dzielnie grali na kilku boiskach w piłkę, nie zważając na chwilowe załamania pogody. Kolejną atrakcją- niespodzianką były przejazdy bryczką konną po okolicznych lasach. Dla wielu dzieci był to pierwszy w ich życiu przejazd innym środkiem lokomocji niż samochód :) Pomimo chmur gromadzących się na niebie, humory dopisywały wszystkim uczestnikom i ciężko było się rozstać.

Pomysł na przybliżenie dzieciom prastarych legend czy zabaw zrodził się w Przedszkolu "Kajtuś". Kadra przedszkola dba o krzewienie polskiej  historii u swoich wychowanków, a najlepszym sposobem jest zabawa, do której można zaangażować całe rodziny. Tradycją staje się rozgrywanie meczy nie tylko dla młodych wychowanków przedszkola, ale także dla ich gości i rodziców. Pojedynek między Przedszkolem "Kajtuś" a Szkołą Futbolu wypadł oczywiście na korzyść rodziców małych piłkarzy :)

Szczególne podziękowania organizatorzy składają Pani Barbarze Kędzierskiej i firmie "Leo- Libra" za przygotowanie przepysznego staropolskiego żurku, oraz cudownych owocowych niespodzianek dla dzieci;Firmie "Chata Polska" i Panu Nowakowi, za nakarmienie gości kiełbasą ; rodzicom z Przedszkola "Kajtuś" za przygotowanie ciast i kanapek.Wszystkim Dzieciom, ich rodzicom i rodzinom za przybycie, bo bez Was nic by się nie odbyło !

 

Staropolskim Bóg Zapłać dziękujemy !


  Poleć
Galeria