Szkoła, Sport, Piłka Nożna

Rozwój i Edukacja Poprzez Sport

Border ImageGniezno to jedno z ważniejszych polskich miast, nie tylko ze względu na fakt, że była to pierwsza stolica Polski, ale również ze względu na to, że jest to jedna z większych miejscowości w Wielkopolsce, stolica powiatu gnieźnieńskiego. Jest to spore miasto mające bardzo wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom. Godna uwagi jest między innymi szeroka oferta dydaktyczna oferowana przez liczne szkoły znajdujące się na terenie tego miasta.

Strategicznym partnerem konkursów organizowanych przez szkolafutbolu.com.pl, jest plecak.net. Sklep z modnymi plecakami.

W ofertach szkół gnieźnieńskich można znaleźć bardzo wiele ciekawych kierunków nauczania. Między innymi dostępne są zajęcia z zakresu wychowania fizycznego. Jeśli więc ktoś w przyszłości planuje karierę sportową lub studia na Akademii Wychowania Fizycznego to ukończenie klasy sportowej z pewnością będzie stanowiło dodatkowy atut. Warto więc zainteresować się nauką w szkołach i klasach sportowych już od najmłodszych lat. Ma to wpływ nie tylko na przyszła karierę i studia, ale oprócz tego wpływa korzystnie na zdrowie uczniów.

Tematy miesiąca:

Dlaczego warto decydować się na klasy sportowe?

Jak już zostało wspomniane wcześniej klasy sportowe, kładą spory nacisk na wychowanie sportowe. Oznacza to, że uczniowie uczęszczają na większą liczbę zajęć obowiązkowych i dodatkowych z WF, ale oprócz tego uczą się wiele na temat różnych dyscyplin sportu i zasad, które w nich obowiązują. Dużym atutem takich klas jest nacisk na aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Nawet jeśli uczeń nie zdecyduje się na studiowanie na AWF ani na rozpoczęcie kariery sportowej to i tak wpoi sobie wiele nawyków związanych z aktywnością fizyczną, właściwą dietą, planowaniem treningów, itp.

Co klasy sportowe mają do zaoferowania swoim uczniom?

W ramach klas o profilu sportowym uczniowie mogą doskonalić swoją kondycję, wytrzymałość oraz konkretne umiejętności w ramach różnych dyscyplin sportowych. Do najpopularniejszych profili takich klas zalicza się piłkę nożną chłopców, piłkę ręczną dziewcząt oraz koszykówkę dziewcząt i chłopców. Klasy sportowe oferują większą liczbę godzin zajęć wychowania fizycznego, a także sporo zajęć pozalekcyjnych, podczas których uczniowie mogą realizować swoje pasje związane ze sportem.

Oprócz zajęć sportowych, szkoła sportowa Gniezno zapewnia swoim uczniom możliwość brania udziału w różnych wewnątrzszkolnych oraz międzyszkolnych zawodach sportowych, podczas których istnieje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle innych rówieśników.

O czym należy pamiętać wysyłając dziecko do szkoły sportowej?

Każdy rodzic, który planuje wysłanie dziecka do klasy sportowej, powinien pamiętać o tym, że nauka w takiej klasie wymaga dużej sprawności fizycznej. W związku z tym konieczne jest wysłanie dziecka na badania lekarskie. Oprócz tego istotne jest wzięcie udziału w testach sprawnościowych, które potwierdzą czy dane dziecko nadaje się do nauki w klasie o profilu sportowym.

Nie należy też zapominać o odpowiednim sprzęcie. Obuwie sportowe, odzież sportowa czy też plecaki młodzieżowe przystosowane do przenoszenia sprzętu sportowego to podstawowe elementy wyposażenia każdego ucznia szkoły sportowej.